Отворени турнир који се протекле седмице одвијао у Гроцкој, организован у оквиру 48. Грочанских свечаности, у свечаној сали ОШ ,,Илија Гарашанин“, завршен је у 31. јула. Шаховски турнир се играо у 9 кола, по ФИДЕ правилима.
Висок наградни фонд, обезбеђени реквизити и пренос уживо на првих седам столова су само неки од детаља који су испратили турнир.
Треће место освојио је Јован Радловачки ( интермајстор), друго место Лазар Радусновић (фидемајстор) и прво место освојио је велемајстор Бошко Абрамовић.
Најбоље пласирани играч Градске општине Гроцка је Ненад Равић (фидемајстор);
Најбоље пласирани женски играч је Драгана Николовска.
Најбоље пласирани играч Шаховског клуба Гроцка је Дејан Тасев.
Најбоље пласирани ветеран Боривоје Вујачић (фидемајстор)
Најбоље пласирана омадинац је Теодора Ракић.
Победницима турнира награде, пехаре и захвалнице уручили су чланови Општинског већа Живадин Митрић, Зоран Којић и Миодраг Ракић, директор ОШ ,,Илија Гарашанин“, Драган Гојковић и председник шаховског клуба из Гроцке, Славољуб Стевановић.
Галерију фотографија можете погледати ОВДЕ.