Oдржан концерт ученика Основне музичке школе под називом „Гроцкој на дар“

0

У петак, 12. јуна 2015. године са почетком у 19 часова, на платоу испред Градске општине Гроцка, под ведрим небом, одржан је концерт ученика Основне музичке школе под називом „Гроцкој на дар“. Са великим ентузијазмом и радошћу ученици школе желели су на овај начин да покажу лепоту музицирања, радост певања и снагу другарства, која влада у школи.

Концерт је одржан на шеталишту, тако да су привукли пажњу многобројног света, који се шетао – са поводом или без њега, улицама Гроцке. Највише се одушевила најмлађа публика, коју на овај начин покушавају да едукују.

Изводиле су се дечје и забавне, домаће и стране песме у извођењу малог хора из Гроцке и великог хора из Врчина, смењивали су се солисти – од најмлађих до најстаријих, добитници престижних награда у текућој школској години – од републичких, међународних, инетрнационалних до градских такмичења. Финале вечери је камерно извођење секстета „Џек Спароу“ и дуо хармоникаша, који су свирали и друге музичке жанрове.

Одзив је био одличан, коментари још бољи. Надамо се да ће нам овакви концерти „на отвореном“ постати традиција и да ћемо нашим суграђанима показати шта њихова талентована деца знају и могу.

Школа се захвалила свим ученицима и њиховим наставницима на уложеном труду и ентузијазму који свакодневно показају и труде се да из дана у дан буду све бољи, успешнији и веселији.

Извор: https://www.facebook.com/pages/Osnovna-Muzi%C4%8Dka-%C5%A0kola/885692044841904?fref=ts

Галерију слика можете погледати ОВДЕ

Share.

Leave A Reply

© 2026 - Градска општина Гроцка, Булевар Ослобођења 39, 11306 Гроцка